logo-mini

لایت باکس ها

لایت باکس ها

لایت باکس چیست ؟ فضاهایی همچون اماکن تجاری ، تفریحی، سردر مجموعه ها ، مغازه ها ، در واقع هرساختمانی با هر کاربری که داشته باشد ، نیاز به جذب مخاطب دارد . علاوه بر جذب مخاطب ، زیبایی بصری و تبدیل شدن به یک شاخص محیطی ، نقش بسیار مهمی در کاکرد یک مجموعه دارد . از خانواده نشانه های راهنما وتبلیغاتی ، لایت باکسها جذاب ترین و گیراترین نشانه ها هستند . لایت باکسها با ترکیب شدن متریال های فلزی همچون استیل و آهن و یا متریال های پلاستیکی با نور ، جلوه ی بصری ویژه ای به خصوص درشب ایجاد می کند . تابلوهای راهنما و یا حروف برجسته زیبایی خاص خود را دارند اما ضعف آنها در دیده شدن در شب می تواند با ترکیب شدن با نور و یا جایگزینی لایت باکسها به جای آنها حل شود . لایت باکسها با توجه به ابعاد ، قرارگیری ،نحوه اجرا و … به ۳دسته عمده تقسیم می شوند.

لایت باکس فلت

این نوع تابلوها در واقع یک باکس و یا جعبه ی غالبا از جنس استیل و یا پلکسی بوده که درداخل آن بلوک های SMD کار شده و نور لازم را ایجاد می کند . صفحه ی رویی آن با طرح مدنظر ، برش خورده و ازفضاهای خالی این صفحه ،نور منتشر می شود . سطح رویی این نوع لایت باکسها هیچ گونه برجستگی نداشته به همین خاطر به آن Flat یا مسطح گفته می شود .

لایت باکس پوش لتر

طریقه ی ساخت این نوع لایت باکس در ابتدا همانند دیگر نمونه های خود به شکل جعبه است که ساخته شده و سطح رویی آن با طرح مدنظر برش می خورد . حروف و یا لوگو برش خورده با حد فاصل یک پلکسی که نور را از خود عبود می دهد بر روی سطح برش خورده می چسبد . در این حالت بخش های برش خورده و برجسته به صورت بک لایت( نور ازپشت ) قرار می گیرند . این طرز قرارگیری نور ،حدفاصلی میان طرح و زمینه ایجاد کرده و جذابیت بصری ویژه ای دارد . همین طور این نوع لایت باکسها به مشتریانی پیشنهاد می شود که طرح و سایز کار آنها دچار محدودیت بوده و ضخامت قلم کافی برای کارهای دیگر ترکیب شده با نور را ندارند .

لایت باکس بک لیت

این نوع لایت باکسها که بیشتر در امورتبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند ، از پنج وجه بسته و وجه ششم آن نور را منتشر می کند . روی این وجه طرح مورد نظرکه بر روی بک لیت چاپ شده ، چسبانده می شودو با عبور نور از آن ، طرح به نمایش در آمده و می توان از هر طرحی استفاده کرد اما حتما باید بک لیت باشد .این نوع باکسها میتوانند با اینقابلیت ساخته شوندکه سطح رویی آنها قابل تعویض بوده ، از کار جدا شود وپس از تعویض طرح ، دوباره به کار اضافه گردد .

لایت باکس فلکس

این نوع لایت باکسها کاملا مشابه بک لیت هستندبا این تفاوت که برای سایزهای بزرگتر از ۱۸۰*۱۲۰ به بالا استفاده می شود . رویه ی کار از جنس فلکس بوده و باکسی با نورپردازی SMD زیر کار قرار می گیرد .

نمونه هایی از انواع لایت باکس های ساخته شده توسط گروه چاپیران را مشاهده می نمایید

https://www.instagram.com/p/BHZFqZtjbX0/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BHZSCGtDFXH/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BHZUSxQDUMi/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BHea5PXjbA1/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BKnNZSPj0th/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BK421RcDDCK/?taken-by=artechsign

https://www.instagram.com/p/BR5BiznAV6M/?taken-by=artechsign