logo-mini

حروف برجسته استیل پلکسی

حروف برجسته

نشان و تابلو های سه بعدی در طراحی خارجی و داخلی ساختمان ها و سازه های تجاری مانند مراکز خرید و پاساژ ها ، ساختمان های مسکونی، ادارات و … اهمیت زیادی دارند، این اهمیت در پس زمینه جنبه تبلیغاتی و جذب مشتری نقش بازی می کند. ساخت یک نشان یا تابلوی سه بعدی از استاندارد های زیادی پیروی می کند، اندازه، متریال مورد استفاده همچنین ساختار نور پس زمینه یا نور پردازی نسبت به موقعیت قرار گیری یک نشان ، پیامی که یک نشان به مخاطب ارسال می کند را تثبیت می کند. حروف برجسته از آن دسته نشانه هایی ست که جدا از انجام نقش اصلی در قالب یک راهنما و یا عنصر تبلیغاتی ، با جلوه ای که به فضا می بخشد ، هر بیننده ای را به خود و فضای مربوط به خود جذب می کند .

انطباق با محیط و انعطاف پذیری

بعدی که حروف برجسته پیدا می کنند درکنار ترکیب متریال های مختلف از جمله پلاستیک و فلز ، جلوه های بدیعی ایجاد شده که علاوه بر زیبایی خود این حروف ، زمینه ای که بر روی آن قرار می گیرد را دوچندان جلوه می بخشد . انواع نماها از جمله آجر ، سنگ ، چوب ، کامپوزیت و سایر نماهای ساخته شده با متریال های جدید ، با هر نوع فرمی که دارند ، با انتخاب درست حروف برجسته مناسب ، می توانند انطباق بالای بصری ایجاد کنند . این قابلیت انعطاف پذیری در رنگ و هماهنگی با محیط ، تابلو های حروف برجسته را به یکی از پر طرفدار ترین سری های راهنمای اماکن و عنصر خاصی برای تبلیغات تبدیل کرده است .

استانداردهای اندازه

  • قطر قلم ( پهنا روی حروف ) نباید کمتر از ۴ سانتی متر باشد.
  • طرح ارسالی می بایست حتماًدر قالب فایل کورل ، و یا به صورت وکتور باشد.
  • طول و عرض طرح مورد نظر نبایست بیشتر از سطح مقطع کار( محل نصب ) باشد.

کاربردهای استفاده

از کاربرد های متداول این نوع تابلو ها می توان استفاده در سر درب مغازه ها ، شرکت ها ، نمایشگاه ها ، فضاهای داخلی و بسیاری از مکان ها و محل های تجاری دیگر در قالب عنوان برندها ومجموعه ها ، نمایش اطلاعات ، تبلیغات و طرح های دکوراتیو نام برد.

حروف برجسته فلزی

یکی از متداول ترین روش ها در زمینه تبلیغات و ساخت تابلو ها که از قدیم الایام رایج بوده و تا به امروز با فرمت های به روز شده مورد استفاده قرار میگیرد، حروف برجسته فلزی می باشد.
این دسته از تابلو ها شامل دو گروه، حروف برجسته استیل و حروف برجسته آهنی می باشد. از این دو نوع تابلو فلزی ، حروف برجسته ی استیل پر کاربردتر و از دوام بالاتری برخوردار است.

حروف برجسته استیل پلکسی

ترکیب استیل با یک لایه پلکسی در سطح زیرین خود که یک حرف استیل پلکسی را تشکیل می دهد . در مواردی که ابعاد حروف مورد نظر و قطر قلم آنها کم بوده ، نیاز به ظرافت بالا و ضخامت کم می باشد ، از حروف استیل پلکسی استفاده می شود . ضخامت ورق استیل به کار برده شده در این نوع حروف ، عمدتا ۰.۶ تا ۱ میل است . لایه پلکسی زیرین ، علاوه بر تامین ضخامت مورد نظر ( عمدتا از ۱ میل تا ۱۰ میل ) زیبایی بصری ویژه ای به این حروف می بخشد . از جمله پلکسی های رایجی که در این نوع حروف استفاده میشود ، پلکسی شفاف است که با استفاده در کنار هر متریالی ، جلوه ی آن را دو چندان می نماید . تصاویر انواع حروف برجسته را می توانید در زیر مشاهده فرمایید .