logo-mini

حروف برجسته بک لایت

حروف برجسته بک لایت

حروف برجسته

نشان و تابلو های سه بعدی در طراحی خارجی و داخلی ساختمان ها و سازه های تجاری مانند مراکز خرید و پاساژ ها ، ساختمان های مسکونی، ادارات و … اهمیت زیادی دارند، این اهمیت در پس زمینه جنبه تبلیغاتی و جذب مشتری نقش بازی می کند. ساخت یک نشان یا تابلوی سه بعدی از استاندارد های زیادی پیروی می کند، اندازه، متریال مورد استفاده همچنین ساختار نور پس زمینه یا نور پردازی نسبت به موقعیت قرار گیری یک نشان ، پیامی که یک نشان به مخاطب ارسال می کند را تثبیت می کند. حروف برجسته از آن دسته نشانه هایی ست که جدا از انجام نقش اصلی در قالب یک راهنما و یا عنصر تبلیغاتی ، با جلوه ای که به فضا می بخشد ، هر بیننده ای را به خود و فضای مربوط به خود جذب می کند .

انطباق با محیط و انعطاف پذیری

بعدی که حروف برجسته پیدا می کنند درکنار ترکیب متریال های مختلف از جمله پلاستیک و فلز ، جلوه های بدیعی ایجاد شده که علاوه بر زیبایی خود این حروف ، زمینه ای که بر روی آن قرار می گیرد را دوچندان جلوه می بخشد . انواع نماها از جمله آجر ، سنگ ، چوب ، کامپوزیت و سایر نماهای ساخته شده با متریال های جدید ، با هر نوع فرمی که دارند ، با انتخاب درست حروف برجسته مناسب ، می توانند انطباق بالای بصری ایجاد کنند . این قابلیت انعطاف پذیری در رنگ و هماهنگی با محیط ، تابلو های حروف برجسته را به یکی از پر طرفدار ترین سری های راهنمای اماکن و عنصر خاصی برای تبلیغات تبدیل کرده است .

استانداردهای اندازه

قطر قلم ( پهنا روی حروف ) نباید کمتر از ۴ سانتی متر باشد.

طرح ارسالی می بایست حتماًدر قالب فایل کورل ، و یا به صورت وکتور باشد.

طول و عرض طرح مورد نظر نبایست بیشتر از سطح مقطع کار( محل نصب ) باشد.

کاربرد های استفاده

از کاربرد های متداول این نوع تابلو ها می توان استفاده در سر درب مغازه ها ، شرکت ها ، نمایشگاه ها ، فضاهای داخلی و بسیاری از مکان ها و محل های تجاری دیگر در قالب عنوان برندها ومجموعه ها ، نمایش اطلاعات ، تبلیغات و طرح های دکوراتیو نام برد.

حروف برجسته بک لایت

حروف برجسته بک لایت  از ویژه ترین انواع حروف برجسته هستند ،  همان طور که از نامشان پیداست ، حروفی هستند که با شیوه ی خاص ساختی که دارند ، به پشت نوررا منعکس می کنند . انعکاس نور از پشت حروف به سطح زیرین ، جدا از زیبایی بصری که برای مخاطب ایجاد می شود ، در چشم انسان ایجاد خطای دید می کند . به این شکل که نور زیرین حروف باعث می شود ، حروف برجسته و جدا ازسطح زیرین خود دیده شوند و حالت هاله گونه ای در اطراف هر حرف ایجاد می شود . حروف استیل ، حروف پلکسی ، جروف آهنی  و … در دسته بندی حروف بک لایت قرار می گیرند.

با توجه به متریال زمینه ی این حروف ، اغلب برای جلوگیری از انعکاس نور و تصویر اس ام دی های نصب شده در زیر هر حرف ، سطح زیر حروف با یک لایه پلکسی نیمه شفاف پوشانده می شود . این کار جدا از پوشاندن انعکاس اس ام دی ها ، نور را به طور یکنواخت تر پخش می کند .

نمونه هایی از حروف برجسته فرانت لایت را در زیر مشاهده می نمایید .