logo-mini
مسیریابی

طراحی ، مسیر یابی و محیط پیرامون

این مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chapiranlaser/public_html/wp-content/themes/toranj/framework/functions-assets.php on line 333

طراحی ، مسیر یابی و محیط پیرامون

هدف اصلی از طراحی ، ایجاد و تغییر در شکل ظاهری سازمان جهان مادی اطراف خود و همچنین فراهم کردن شرایط برقراری ارتباط و مسیر یابی هرچه بهتر با محیط پیرامون خود می باشد . چرا که این امر معنایی بسیار عمیق تر و تاثیرگذار تر از مفهوم زیبایی شناسی دارد .

برای همه ی ما حتما این اتفاق افتاده ، زمانی که وارد یک ساختمان چند طبقه شده ایم که از ساختار آن بی اطلاع هستیم ، برای مسیر یابی مکان مورد نظر خود به بخش یا قسمتی خاص دچار سردرگمی شده ایم .

یک طراحی صحیح با درنظر گرفتن تمامی معیارها جهت تسهیل دسترسی و مسیر یابی مراجعه کننده و یا کاربر به محل دلخواه خود علاوه بر زیبایی بخشی بصری موجب افزایش رضایت ارباب رجوع می شود . همچنین با کاهش سردرگمی مراجعه کنندگان و علی الخصوص کاربران معلول ، و صرفه جویی در وقت و پول آنها و جلوگیری از اشتباهات و بروز سوانح علاوه بر ایجاد رضایتمندی در وجود کاربران ، کارایی ساختمان را بیش از پیش افزایش می دهد . بطور کل این اصل مهم در طراحی ساختمان ها که موجب راهنمایی و یافتن هرچه راحت تر مسیر به سمت ورودی ، طبقات واماکن داخل و در نهایت خروج ساختمان می گردد ، یک پیش نیاز اصلی جهت دستیابی به رضایت مندی مراجعین در اهداف بالاتر می باشد.

در حقیقت یک طراحی حرفه ای می تواند به عنوان یک اصل بسیار قدرتمند با خلق ویژگی ها و جزییات هوشمندانه به خلق یک سیستم مسیریابی و راهنمای کارآمد کمک بسیار شایانی نماید .


امکان ارسال نظر موجود نیست